Dekalog szczęśliwego człowieka

 

Dekalog szczęśliwego człowieka:


  1. Nie będziesz narzekał, szukał dziury w całym i problemów tam, gdzie ich nie ma.

  2. Nie będziesz udowadniał, że jesteś niezniszczalny, a w razie potrzeby będziesz na tyle silny, że nie zawahasz się poprosić o pomoc.

  3. Pamiętaj, aby żyć w zgodzie ze sobą, a nie spełniać norm i reguł gry narzucanych przez większość, w ramach ludzkiej solidarności i podążania za trendami.

  4. Akceptuj siebie ze wszystkimi niedoskonałościami, bądź perfekcyjnie nieperfekcyjny.

  5. Nie musisz zbawiać świata, nie ma ludzi niezastąpionych.

  6. Nie rezygnuj ze swoich marzeń tylko Ty wiesz, co przyniesie Ci satysfakcję.

  7. Nie licz na aprobatę ze strony ogółu, bo to się nigdy nie zdarzy.

  8. Nie zmieniaj na siłę biegu zdarzeń, przyjmuj, to co niesie życie, może ma dla Ciebie jeszcze jakąś niespodziankę.

  9. Nie bój się być szczęśliwy, zasługujesz na wszystko co najlepsze.

  10. Doceniaj. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał lepiej i ktoś, kto będzie miał gorzej.

Pamiętaj!

Słońce świeci zawsze, tylko Ty nie zawsze je widzisz. Podobno bycia szczęśliwym można się nauczyć. Wszystko jest kwestią podejścia, najogólniej mówiąc, lepiej dostrzegać szklankę do połowy pełną niż do połowy pustą. Z reguły bez problemu dostrzegamy rzeczy, których nam brakuje aniżeli to wszystko, co już udało się nam udało osiągnąć. Zdarza się, że blokują nas wewnętrzne ograniczenia i niewspierające nawyki, niezależne często od nas samych, zakodowane głęboko w podświadomości, jednak ostateczna decyzja należy do nas samych. To Ty dokonujesz wybory, czy potrzebujesz i chcesz zmiany. Największym wrogiem na drodze do naszego szczęścia jesteśmy my sami. Wszystko co nas wspiera lub ogranicza jest w naszej głowie. Zajrzyj w głąb siebie, tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi, może Cię zaskoczą, ale to co głęboko zakorzenione w sercu, jest naprawdę Twoje – nie wyuczone, nie wmówione. Nie oszukuj siebie, bo prawda o sobie samym wcześniej czy później, ale dotrze do Ciebie. Bądź wdzięczny za to co masz, ale nie bój się sięgać po więcej. Samo uświadomienie sobie, czego pragniesz, to już światełko w tunelu, by zrealizować cel. Musisz tylko sobie pozwolić na odkrycie prawdziwych pragnień, zamienić - „mogę”, na „robię to”, a „muszę” na „chcę”.

Komentarze

Popularne posty